مصاحبه با ایسنا

متن مصاحبه با خبرگزاری ایسنا :

تهیه‌کننده سریال «زمین آسمانی» مخاطب اصلی این مجموعه نمایشی را گروه سنی کودک و نوجوان دانست و افزود: این برنامه در عین‌حال که برای کودکان و نوجوانان مناسب است، مخاطب بزرگسال را هم حفظ می‌کند.

 

احسان نیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، درباره‌ی اختصاص زمان 5 بعدازظهر به سریال «زمین آسمانی» خاطرنشان کرد: این سریال مناسب پخش در تایم شب است؛ اما از آن‌جا که امسال هفته‌ی دفاع مقدس با ماه رمضان تداخل پیدا کرده بود و در تایم شب شبکه اول هم سریال «روز حسرت» پخش می‌شد، در نتیجه زمان پخش «زمین آسمانی» به عصر تغییر کرد.

وی در عین‌حال یادآور شد: که سریال «زمین آسمانی» به سفارش گروه کودک و نوجوان شبکه اول سیما برای پخش در هفته‌ی دفاع مقدس تولید شده بود اما با تقارن این هفته با ماه رمضان شاید بهتر این بود که این سریال در ایام دیگری پخش می‌شد. با این‌حال به دلیل خلائی که شبکه اول در موضوع دفاع مقدس داشت، مدیران این شبکه به یک‌باره تصمیم گرفتند که این سریال را از چهارشنبه (سوم مهرماه) به روی آنتن ببرد.

وی در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا تغییر و تحولات گروه کودک و نوجوان شبکه اول در تولید و پخش این سریال تأثیرگذار بوده است؟ گفت: ساخت این سریال زمانی به پایان رسید که هنوز تغییر و تحول در گروه کودک و نوجوان شبکه اول صورت نگرفته بود. ضمن این‌که نظر مدیر شبکه اول سیما هم بر این بود که تولیدات قبلی گروه کودک و نوجوان حتما از خود شبکه اول پخش شود.

تهیه‌کننده‌ی «زمین آسمانی» از رحیم نوروزی، حمید مظفری، مارال فرجاد، روناک یونسی، هادی قمیشی، مالک سراج، حسین توشه و محراب رضایی به عنوان بازیگران این سریال نام برد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تأکید بر استفاده از بازیگران حرفه‌یی برای ایفای نقش در سریال ویژه کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: طبیعی است که هم نظر شبکه و هم نظر مجموعه تولید بر استفاده از بازیگران حرفه‌یی بود تا کار قوت بیشتری یابد. ضمن این‌که از آن‌جا که تعدادی از شخصیت‌های ما جنوبی بودند، سعی کردیم بازیگرانی را انتخاب کنیم که چهره‌شان مناسب این نقش باشد.

احسان نیلی درباره داستان سریال «زمین آسمانی» به قلم حسن مشکلاتی به ایسنا گفت: این سریال درباره خانواده‌ای است که در زمان جنگ از خرمشهر به تهران مهاجرت می‌کنند، آن‌ها به دلیل مشکلاتی که در تهران وجود دارد، تصمیم می‌گیرند، بار دیگر به خرمشهر بازگردند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا این سریال مناسب گروه سنی کودک و نوجوان تشخیص داده شده است؟ خاطرنشان کرد: در زمین آسمانی کاراکتری به نام کیان داریم که کودک همین خانواده است و تمام اتفاقات از نگاه او تعریف می‌شود.

به گزارش ایسنا، عوامل تهیه و تولید سریال «زمین آسمانی» عبارتند از: کارگردان: رحمان شلیلیان، مدیر تولید: عزیز علیزاده، مدیر تصویربرداری: علی عالمی، صدابردار: هادی افشاری، طراح گریم: بابک شعاعی، طراح صحنه و لباس: شهرام قدیری‌فر، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: هوشنگ قنواتی‌زاده

/ 2 نظر / 22 بازدید
مصی

سلام اقاي احسان سريالتون ديدم البته فقط قسمت اول خوب كار كردين موفق باشيد

علي وزيني-گل آقاي جوان همدان

[لبخند] سلام مجدد اولا واقعا ساعت پخشش خیلی بد موقع است مخصوصا واسه من که دانشگاه دارم دوما جمعه که ساعت 3 پخش شد راه پیمایی و نماز جمعه بودم و نشد ببینم شنبه هم دانشگاه داشتم اما دادم دوستان واسم ضبطش کردن خیلی حالم گرفته است تروخدا سی دی اش موجوده ببینمش اگر هست آیا به پدر محراب دادید که من از آقای رضایی بگیرم و شما زحمت نیفتید؟ خیلی ممنون[دست]